FA-238V 12.0000MB-W3
Manufacturer:
Epson
Mfr.Part #:
FA-238V 12.0000MB-W3
Datasheet:
Description:
Crystals SMD-4, No Lead SMD/SMT 12 MHz 12 pF
ParameterValue
Tolerance
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ω
Length
Max Operating Temperature70 °C
Min Operating Temperature-20 °C
Lead Free
Weight15.989131 mg
Frequency12 MHz
Frequency Stability30 ppm
Frequency Tolerance50 ppm
Load Capacitance12 pF
Schedule B
Operating ModeFundamental
Height - Seated (Max)0.7 mm